Stanley

Jak naprawić opony

Zużyte opony często odbudowuje się metodą „na zimno”, w której nowy bieżnik należy przymocować do dobrze przygotowanej powierzchni opony. W tym przypadku pierścień RTS zaprojektowany jako wyważona opona na całym obwodzie koła samochodowego jest w stanie zapewnić jednolitość strukturalną. Koło jest bezpiecznie przymocowane do boków opony, a regenerowane części naprawionej opony stają się konstrukcyjną kontynuacją bocznego i wzdłużnego skosu koła pojazdu. Połączenia i nacięcia muszą być całkowicie nieobecne, aby pierścień znajdował się w środku ramy, co zapobiega jego deformacji.

Metoda naprawy

Dzięki „zimnej” metodzie przywracania opon możesz uzyskać znaczny wzrost przebiegu bez kupowania nowych opon. A regenerowane opony prezentują się świetnie, zapewniając bezpieczną i komfortową jazdę po autostradach, ale przy naprawie specjaliści z centrum serwisowego muszą używać wysokiej jakości komponentów. W niektórych serwisach samochodowych przeprowadzana jest wulkanizacja opon „na gorąco”, ponieważ technologia ta gwarantuje najwyższą jakość naprawy opon. Jednak zastosowanie tej techniki jest ograniczone ze względu na znaczny koszt wykonanej pracy.

Przeczytaj więcej na UX2 Serwis to portal nie tylko z wartościowymi treściami, to także serwis osoby z pasją do pisania.

Jak naprawić opony - Kiedy konieczna jest wymiana opon?

Z powodu niepiśmiennej eksploatacji wszelkie opony zużywają się wystarczająco szybko, dlatego należy je jak najszybciej wymienić. Żywotność opon znacznie się skraca z powodu niesprzyjających warunków jazdy, takich jak ostre przyspieszanie, nierówne drogi i konieczność częstego hamowania. Trwałość opon jest związana z temperaturą powietrza, a dla maksymalnego bezpieczeństwa należy dobierać opony do konkretnej pory roku. W przypadku regularnego przeładowywania opon ich żywotność zmniejsza się o około 30%, a dość niski poziom ciśnienia w każdej oponie prowadzi do podobnych konsekwencji.

Nawet wysokiej jakości opony w Jekaterynburgu ulegają uszkodzeniu w wyniku uderzeń w twarde krawężniki chodników, kamieni i poruszania się samochodów z dużą prędkością po wybojach na autostradzie. Wybierając nowe opony, jeśli musisz je wymienić, musisz sprawdzić głębokość bieżnika. Aby dowiedzieć się, jak zużyty jest bieżnik, kierowca będzie mógł skorzystać ze specjalnych wskaźników na oponach. Jeśli planujesz wymienić tylko dwie opony, zdecydowanie zaleca się założenie nowych lub zużytych opon na tylną oś, a przy wyborze opony używanej należy wcześniej skonsultować się z profesjonalistą. Nowa opona wymaga nowej dętki, a podczas montażu opony bezdętkowej należy użyć nowego zaworu.

Bezpieczeństwo

Jedziesz z prędkością 130km na godzinę z dziećmi z tyłu, a deszcz leje, gdy jeleń pędzi przez autostradę. Przybijasz hamulce i . . . to, co stanie się dalej, może zależeć od stopnia zużycia opon. A teraz nie czas, by uświadomić sobie, że potrzebujesz nowych. Zbyt wielu kierowców nie myśli o swoich oponach, dopóki nie muszą nagle skręcić lub zahamować albo złapać gumę – często z poważnymi konsekwencjami. Według szacunków przeprowadzonych przez National Highway Traffic Safety Administration, około 9 procent wypadków samochodowych jest związanych z oponami. Ale wielu można by zapobiec tylko dzięki odpowiedniej konserwacji opon.

Dlatego ważne jest, aby co miesiąc sprawdzać opony pod kątem zużycia. Aby zmierzyć głębokość bieżnika, wystarczy jedna czwarta. Włóż głowę George'a Washingtona do jednego z wielkich rowków. Jeśli czubek jego głowy jest równo z bieżnikiem, pozostało około 4⁄32 cala bieżnika, co oznacza, że ​​masz trochę przyczepności na deszczowe lub śnieżne warunki. To czas, w którym powinieneś zacząć kupować nowe opony. Jeśli widzisz przestrzeń nad głową Waszyngtona, być może będziesz musiał natychmiast wymienić opony. Istnieje wiele dobrych opon do wyboru , ale właściwy wybór zależy od Twojego samochodu, miejsca zamieszkania oraz Twoich potrzeb i stylu jazdy.

Warto zobaczyć

W inernecie jest wiele wartościowych treści, poza wymienonym wcześniej korzystam także z .